Karliński Ośrodek Kultury

logo kok_m2Karliński Ośrodek Kultury został utworzony jako samorządowa instytucja kultury uchwałą RM z dnia 27 X 2004 r., która weszła w życie 1 I 2005 r. Siedziba KOK mieści się przy ul. Parkowej 1.

 

Ośrodek prowadzi swoja działalność także w następujących obiektach:
Muzeum Ziemi Karlińskiej- ul. Szymanowskiego 18
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna- ul. Traugutta
Amfiteatr Miejski- ul. Moniuszki
Świetlice Wiejskie w Daszewie, Domacynie, Garnkach, Gościnku, Karścinie, Karwinie, Kowańczu, Koziej Górze, Krukowie, Lubiechowie, Malonowie, Mierzynie, Pobłociu Wielkim, Ubysławicach i Zwartowie.

KOK w ramach swojej działalności organizuje festiwale, przeglądy, wystawy, wieczory autorskie i poetyckie, koncerty, spektakle. Jedną z ważniejszych form aktywności Ośrodka jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym w ramach istniejących sekcji.

Program imprez organizowanych przez KOK w 2018 roku

Statut Karlińskiego Ośrodka Kultury

W Karlińskim Ośrodku Kultury pracujemy dla Państwa: mieszkańców Gminy i naszych Gości. Na stronie internetowej przeczytacie Państwo o naszych sekcjach, o imprezach jednorazowych i cyklicznych.
Jesteśmy różni i dlatego różnorodna jest nasza oferta. Zmieniamy się i szukamy nowych form, nowych możliwości, słuchamy… . Jeśli jest coś, co lubicie robić – powiedzcie nam o tym, bo nowe wyzwania to coś, co nas motywuje:)

Za cel priorytetowy stawiamy sobie upowszechnianie kultury i czynienie jej dostępnej mieszkańcom naszego miasta i gminy. Organizowane są nieodpłatne spotkania, koncerty, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem środków sponsorowanych i budżetowych.

Prowadzimy szeroką współpracę m.in. ze szkołami, przedszkolami, stowarzyszeniami, instytucjami samorządowymi przez nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu nagłaśniającego na potrzeby prób, przedstawień, wszelkiego rodzaju spotkań i zebrań. Ponadto z podobną ofertą Ośrodek Kultury wychodzi również naprzeciw osobom i firmom z sektora prywatnego.

MZK9968