20 marca w KOK odbyły się uroczyste obchody Dnia Osadnika. Jest to data, która upamiętnia pierwszych powojennych mieszkańców naszego miasta, ale także przedstawicieli kolejnych ich pokoleń.
Tym razem w ramach projektu „Karlino – miasto wspólnych korzeni”, którego inicjatorem była Szkoła Podstawowa w Karlinie, uczniowie z całej gminy zaangażowali się w wykonanie makiet budynków przedstawiających centrum Karlina oraz innych ważnych miejsc w naszej gminie. Podczas ostatnich miesięcy powstały przepiękne miniatury karlińskich kamieniczek, urzędu, spichlerza, kościołów w Karlinie, Mierzynie i Karścinie.
Dbałość o najdrobniejsze szczegóły i wierne odtworzenie ulic naszego miasta wywarły ogromne wrażenie na osobach uczestniczących w uroczystościach.
Dzieci, podczas prezentacji, krótko opowiedziały o tych obiektach gościom zebranym w Karlińskim Ośrodku Kultury. Wszyscy zaangażowani otrzymali podziękowania za włożony trud w wykonanie tych pięknych modeli.
Uroczystym obchodom Dnia Osadnika w Karlinie towarzyszyła również wystawa „Karlino – wspomnienia starego obiektywu” przygotowana przez Muzeum Ziemi Karlińskiej. Wystawa dostępna będzie w Muzeum do 2 czerwca. Warto zobaczyć jak Karlino wyglądało kilkadziesiąt lat temu.
Karlino w miniaturze można będzie podziwiać do końca marca w Karliński Ośrodku Kultury.
Rozegrano również już po raz trzeci Turniej Gier Planszowych – KARLINOPOLIS. Przez około dwie godziny gracze walczyli o to, by zostać właścicielem np. Ratusza, Zamku Biskupów Kamieńskich bądź innej nieruchomości z Karlina, licytowali, zarabiali, a przede wszystkim dobrze się bawili.
Zakończenie uroczystości uświetnił koncert Trio LA ROCHA z repertuarem historyczno-wiosennym, który zachwycił zebraną publiczność.