W „słodkich warsztatach” uczestniczyło trzydzieścioro dzieci. Wszyscy mieli ręce pełne roboty i nauczyli się własnoręcznie robić zdrowe słodycze. Zadowolone buzie naszych małych cukierników świadczą o tym, że zajęcia się podobały. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości do KOK-u znów zawita „Manufaktura słodkości”. Popatrzcie sami jak było wspaniale!
Co jedli ludzie przed wiekami? Kiedy powstały pierwsze słodycze? Jakie one były? Jakie słodycze jadano na dworach? Czy prości ludzie także mogli jeść słodkości? Jak robiono takie rzeczy zanim wynaleziono roboty i kuchenki mikrofalowe. O tym dowiedzieli się uczestnicy słodkich warsztatów.
Warsztaty pt. Słodki smak, odpowiadają na wiele pytań a także nauczą: jak zrobić cukierki bez cukru? A także jak zrobić batoniki, która można jeść bezkarnie? Cukierki na bazie daktyli i rodzynek z dodatkiem, cynamonu, płatków oraz otrębów. Wszystko zdrowe, świeże i bez konserwantów. Czy to może smakować? Pewnie, że tak – przekonało się o tym wiele dzieci. To także zajęcia dla dzieci, które nie mogą jeść słodyczy bo maja alergię. Przekonaliśmy się jak można zrobić słodycze dla tych, którzy nie mogą jeść orzechów i czekolady lub maja uczulenie na mleko. Z warsztatów uczestnicy wyszli z wiedzą oraz paczuszką ekologicznych cukierków.
Prowadzenie: Laboratorium pomysłów – Beata Mieczkowska Miśtak – dziennikarka, poetka, wydawca książki „Smaczny Kołobrzeg. Kuchnie rejonu kołobrzeskiego” jest miłośniczką historii sztuki kulinarnej. W swojej domowej kuchni dla rodzimy i przyjaciół odtwarza przepisy ze starych książek, babcinych zeszytów a potem fotografuje je i pisze jak się je robi w lokalnych mediach i w internecie. W firmie Laboratorium Pomysłów robi kulinarne prezentacje, zachęca do gotowania z lokalnych, zdrowych produktów. Waśnie rozpoczęła prace nad nowym projektem, który ma nadzieję, zakończy się kolejna książką.