Dzień Osadnika – wrażenia z uroczystości

20 MARCA już po raz drugi w Karlińskim Ośrodku Kultury obchodziliśmy DZIEŃ OSADNIKA. Wcześniej obchody odbywały się 4 marca – była to data związana z wyzwoleniem Karlina. Po przywitaniu gości przez Panią Danutę Butrym (dyrektora KOK) oraz burmistrza Karlina Pana Waldemara Miśko – nastąpiło wręczenie nagród dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Karlinie uczestniczącym w konkursach związanych z obchodami Dnia Osadnika:
FOTOGRAFIA RODZINNA, DRZEWO GENEALOGICZNE OSADNIKA, DRZEWO GENEALOGICZNE ABSOLWENTA SZKOŁY oraz testu zdjęciowego ZGADNIJ CO TO, GDZIE TO JEST?
Nagrody wręczył burmistrz naszego miasta.
Prace dzieci można było oglądać podczas całej imprezy wystawione na ściankach ekspozycyjnych.
Następnie odbył się TEST WIEDZOWY pod nazwą MOJA MAŁA OJCZYZNA. Test składał się z 18 pytań dotyczących historii Karlina – tej starszej i najnowszej. W zabawie wzięło udział kilkadziesiąt osób zgromadzonych na uroczystości. Zwyciężczynią okazała się mieszkanka Zwartowa Pani Barbara Świeczka, która w nagrodę otrzymała tablet.

W ramach obchodów Dnia Osadnika odbył się również II Turniej Gier Planszowych KARLINOPOLIS. Przy sześciu stolikach, ale nie tylko przy stolikach ponieważ gra została również rozegrana w wielkim formacie, grę rozpoczęli zarówno dorośli, jak i młodzi mieszkańcy Karlina. Wśród uczestników nie zabrakło seniorów. Przez około dwie godziny gracze walczyli o to, by zostać właścicielem np. Ratusza, Zamku Biskupów Kamieńskich bądź innej nieruchomości z Karlina, licytowali, zarabiali, a przede wszystkim dobrze się bawili.
Po zaciętym boju kustosz Muzeum Ziemi Karlińskiej Krystian Zalewski ogłosił wyniki. Zwycięzcami zostali Filip Gil, Emilia Kielar, Kamil Majszewski, Alicja Gwóźdź, Jerzy Żbikowski i Dominik Oleksiak. Najlepsi otrzymali na własność po egzemplarzu gry KARLINOPOLIS.

Zakończenie uroczystości uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Agaty Kondziołka i Zbyszka Wojciechowicza, który dostarczył publiczności niesamowitych wrażeń.