Karlińska Noc Świętojańska

Karlińska Noc Świętojańska już na stałe zagościła w kalendarzu kulturalnym naszej gminy. 25 czerwca br. przyciągnęła na karlińską przystań kajakową „Wodnik” mieszkańców Karlina, okolicznych miejscowości, ale i gości z Niemiec. Całe rodziny tłumnie przybywają na przystań wiedząc, że mogą liczyć na dobrą zabawę i mnóstwo atrakcji. Głównymi organizatorami imprezy są Karliński Ośrodek Kultury, Urząd Miejski oraz Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych w Karlinie.
Mimo niesprzyjającej pogody, jak co roku podczas festynu można było skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych, dmuchanych zjeżdżalni dla najmłodszych jak również straganów z watą cukrową czy popcornem, dzięki którym na festyn przybyły całe rodziny, by wspólnie cieszyć się pierwszym weekendem lata. Zorganizowano wiele konkursów m.in. konkurs na najpiękniejszy Wianek Świętojański, tradycyjny przejazd rowerem przez kładkę na rzece Radew czy turniej drużynowy. Można było również zwiedzać wystawę prac konkursu plastycznego pt. „Prawo do wychowania w rodzinie”, którego organizatorem była Placówka Wsparcia Dziennego w Karlinie.
Główną atrakcją był turniej drużynowy, w którym udział wzięły załogi z Homanitu, Dargun, Wolgast oraz zespół opiekunek świetlic wiejskich z terenu Gminy Karlino. Zawodnicy mieli za zadanie m.in. wykonać drzewko paproci z gotowych elementów, ułożyć puzzle, wziąć udział w kilku wyścigach sprawnościowych.
Na scenie zaprezentowały się sekcje z KOK: orkiestra dęta, sekcja wokalna oraz taneczna, a do wieczornej zabawy porwał wszystkich zgromadzonych zespół „One Moment”.
Około godziny 23.00 rozpoczęło się tradycyjne puszczanie wianków świętojańskich na Radwi oraz pokaz sztucznych ogni, który rozświetlił całe niebo nad przystanią. Na zakończenie zaplanowana została wspólna zabawa taneczna z zespołem „Cztery Dychy”, która potrwała do białego rana.
Sponsorami imprezy byli MW CONSULTING i RWiK Białogard.