Otwarcie świetlicy w Karlinku

11.09.2020 w Karlinku uroczyście otwarto nową świetlicę.
Gmina Karlino otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” na projekt „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Karlinko”.

W świetlicy zrealizowano również projekt „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Karlinku’’. W ramach projektu świetlica wiejska w Karlinku została wyposażona w nowe meble i sprzęt niezbędny do funkcjonowania, zorganizowano Letnią szkółkę rybacką oraz imprezę plenerową – piknik „Rybka lubi pływać” z Turniejem Sołectw.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Karlina Waldemar Miśko, były sołtys Karlinka p. Jan Podsiadło, obecny sołtys p. Piotr Świętlicki, przedstawiciele firmy wykonawczej obiektu oraz mieszkanka Karlinka.
Wzruszenia nie krył również były już sołtys Karlinka – Jan Podsiadło, który podarował sołectwu dodatkowo głośnik przenośny, pozwalający na znakomite nagłośnienie imprez na zewnątrz.
Otwarciu towarzyszył piknik „Rybka lubi pływać” podczas którego rozegrany został Turniej Sołectw. Konkurencje oczywiście nawiązywały do ryb. Oprócz tradycyjnego łowienia rybek z miski z wodą, był wyścig rynny z piłeczką, jazda taczką na czas czy wbijanie gwoździa w pień pojedynczym uderzeniem. Zwyciężyło sołectwo Karlinko – gospodarze uroczystości.

Dla dzieci przygotowany był rybny i słodki poczęstunek oraz warsztaty plastyczne z „rybką w tle”. Wydarzenie uświetnił występ mieszkańca Karlinka p. Janusza Lachowicza, który zaprezentował swój wokalny talent podczas minikoncertu, wzbogacając idealnie oprawę uroczystości.

GALERIA