Partnerskie powitanie lata 2018

23 czerwca 2018 r. na przystani kajakowej „Wodnik” w Karlinie odbyło się uroczyste „Partnerskie Powitanie Lata – Karlino 2018” czyli tradycyjna „Noc Świętojańska”. Bogatą w atrakcję imprezę Karlino zorganizowało wspólnie z przyjaciółmi z miast Wolgast i Dargun oraz z Mieleńską Lokalną Grupą Rybacką. Całość dofinansowała Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Małych Projektów INTERREG V A.

Mieszkańcy i goście tłumnie przybyli na przystań, by wziąć udział w licznych konkursach, zabawach oraz koncercie. W tym dniu na Wodniku było wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy: sprzyjająca pogoda i znakomite nastroje, dmuchane zamki dla najmłodszych, konkurs w wyciskaniu sztangi dla panów, jazda na rowerze po kładce na rzece Radew, rywalizacja w kajakach, wyplatanie wianków i konkurs plastyczny dla całych rodzin. Festyn był również okazją do zaprezentowania umiejętności członków poszczególnych sekcji Karlińskiego Ośrodka Kultury: Orkiestry Dętej, sekcji wokalnej oraz grup tanecznych.
Tradycyjnie już obchodom Nocy Świętojańskiej towarzyszył Turniej Partnerski między gminami Karlino, Wolgast i Dargun. Na uczestników czekały różne wyzwania m.in. wyszukiwanie monet, wyplatanie wianków na czas, próba celnego rzutu kołem ratunkowym i przelot samolotem przez wianek. W tym roku zwycięzcami Turnieju zostali reprezentanci Dargun; drużyna z Karlina ze swoim kapitanem – burmistrzem Waldemarem Miśko zajęła zaszczytne drugie miejsce, a ekipa z Wolgast – trzecie. Turniej to nie tylko dobra i widowiskowa zabawa, ale również doskonała okazja do integracji mieszkańców partnerskich gmin. Turniej jak i konkursy dla mieszkańców dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji.
Po uroczystym rozdaniu nagród za udział w konkursach scenę przejął zespół Casanova, który zaprosił wszystkich uczestników do zabawy tanecznej na specjalnie przygotowanym parkiecie.
O godzinie 23:15 rozpoczęło się tradycyjne widowisko obrzędowe tzw. puszczanie wianków. Zwieńczeniem tej części widowiska był pokaz sztucznych ogni rozświetlający niebo fajerwerkami, które spłynęły wodospadem na moście kolejowym na przystani kajakowej w Karlinie.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

Projekt „Partnerskie Powitanie Lata Karlino 2018”- FMP0167-18 jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).