Partnerskie wianki na powitanie lata w Karlinie

2.06.2019r na przystani kajakowej WODNIK w Karlinie mieszkańcy oraz goście z całego reginu świętowali początek lata. Noc Świętojańska to wspaniała tradycja, którą w Karlinie podtrzymuje się od wielu lat. W tym roku odbyła się pod hasłem: „Partnerskie wianki na powitanie lata”.
Polsko-niemieckie spotkanie partnerskie pod tym hasłem było dofinansowane w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA Komunikacja- Integracja- Współpraca, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy VA- Pomorze Przednie/ Brandenburg/ Polska w ramach celu Europejska Współpraca Terytorialna Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Imprezę Karlino zorganizowało w partnerstwie z zaprzyjaźnionymi miastami z Niemiec – Dargun i Wolgast.
Goście z Niemiec w godzinach przedpołudniowych wzięli udział w spływie kajakowym, zwiedzali ciekawe zakątki naszego miasta, grali w boulling oraz wzieli udział w warsztatach malowania kubeczków oraz wyplatania wianków.

Część atystyczną wspólnej zabawy, która rozpoczęła się o godz. 18.00, wypełniły występy sekcji działających przy Karlińskim Ośrodku Kultury: orkiestra dęta pod batutą Pana Franciszka Stańczyka, grupa wokalna pod opieką Pani Doroty Słobodzian, Natalia Michułka oraz gościnnie Michał Słobodzian. Najwięcej emocji jak zawszw wzbudziły układy taneczne taneczne „Taneronek” i „Crazy Step” pod patronatem Pani Marzeny Spolskiej.

Partnerski Turniej drużyn jest zawsze nieodłącznym elementem tej imporezy. Cztery drużyny: Wolgast, Dargun, Karlino oraz Strażacy z Niemiec wzięło udział w ciekawych konkurencjach przygotowanych na tę okazję. Stawką był oczywiście złoty puchar. Burmistrz Karlina Waldemar Miśko poprowadził naszą drużynę na drugie miejsce. Wygrała drużyna Dargun, a na trzecim i czwartym miejscu znalazły się drużyny Wolgast i Strażacy.

Nieodłączną atrakcją Nocy Świętojńskiej w Karlinie jest przejazd rowerem przez kładkę na rzece Radew. Najodważniejsi, którzy spróbowali tego dokonać lądowali w wodzie – także Pan Burmistrz. Kolejnym sprawdzianem dla śmiałków było przepłynięcie kajakiem na czas odcinka rzeaki pod prąd. W tym czasie młodzi artyści wzięli udział w konkurencji plastycznej – rysowano most kolejowy górujący nad przystanią.
Po zmaganiacz spotrowych przyszła pora na wspólną taneczną zabawę, do której porwał Kris Talisman doskonałym kontaktem z publicznością.
O godzinie 23.30 rozpoczęło się tradycyjne widowisko obrzędowe tzw. puszczanie wianków a po nim wspaniały pokaz sztucznych ogni, po którym zabawa z DJ trwała do póżnych godzin nocnych. To wspaniały początek lata w Karlinie.