Pierwszy tydzień ferii – ale się działo!

Od poniedziałku 01.02 rozpoczęliśmy blok imprez organizowany przez Karliński Ośrodek Kultury. Tego dnia dzieci uczestniczyły w dwóch spektaklach teatru KURTYNA z Krakowa zatytułowanych „Kajtek szuka przyjaźni” i „Z miłości do serduszka”. Później odbyły się warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych.
Wtorek upłynął na warsztatach tanecznych i  bloku konkursów sprawnościowych z drobnymi upominkami, w których najchętniej uczestniczyły dzieci młodsze.
Środowe przedpołudnie (03.02) było tajemniczym spotkaniem z magią na wesoło. Czarodziej „Apollino” wystąpił z magicznym show pt. „Czarodziej i wróżka” dostarczając widzom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci również maiły okazję troszkę poczarować. W godzinach południowych odbył się turniej gier planszowych a w Muzeum Ziemi Karlińskiej I turniej gry „Karlinopolis”. O godz 14.00 zaprezentował się teatr „Maska” w sztuce edukacyjnej „Ostatnia książka świata”.
Czwartek rozpoczął się  bajką wędrownego teatru lalek pt. „Księżniczna na ziarnku grochu”, po którym dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych polegających na nauce poruszania lalką. Później odbył się blok zabaw i konkursów sprawnościowych na sali widowiskowej.. W godzinach popołudniowych przeprowadzony został pierwszy etap konkursu modelarskiego. W ramach tej zabawy dzieci sklejają kartonowe modele zwierząt. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drugim tygodniu ferii.
Piątek (05.02) upłynął na zabawie karnawałowej na wesoło. Dzieci uczestniczyły w prawdziwym balu w strojach karnawałowych a zabawę poprowadził zespół ON-OF. W trakcie hucznej imprezy odbywały się konkursy z nagrodami. Dzień zakończył się spotkaniem seniorów w sali widowiskowej KOK.
W sobotę – w ramach próby orkiestry –  wszyscy chętni mogli uczestniczyć w warsztatach z instrumentami dętymi.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez KOK, Bibliotekę i świetlice wiejskie
w drugim tygodniu ferii.