Polsko-Niemiecka Noc Świętojańska 2024

Magiczna noc 22-23 czerwca 2024 r., była wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Tego wieczoru przystań kajakowa „Wodnik” przekształciła się w tętniące życiem centrum obrzędów i zabaw, gromadząc zarówno mieszkańców z całego regionu, jak i specjalnych gości z zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Niemiec – Wolgast i Dargun.
Chwilę po rozpoczęciu imprezy mogliśmy oglądać występy kulturalne z sekcji Karliński Ośrodek Kultury: Orkiestry dętej, sekcji wokalnej, a także Szkoły Tańca i Sportu ,,Perfect”.
Wyjątkową atmosferę zagwarantowało stoisko z warsztatami wyplatania wianków, które wzbudziło ogromne zainteresowanie. Przepiękne i kolorowe plecionki, dumnie zdobiły głowy uczestników tego wydarzenia.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano atrakcje, które zapewniły im godziny nieustannej rozrywki. Stoiska z popcornem i watą cukrową przyciągały tłumy małych i dużych łasuchów, za równo jak strefa gastronomiczna przygotowana przez Bistro-Pub-City w Karlinie oraz food truck – Zakład Aktywności Zawodowej Feniks – Pralnia z Karlina. Na miłośników rękodzieła czekało stoisko z biżuterią, gdzie można było podziwiać i zakupić unikalne ozdoby.
Nie obyło się również bez tradycyjnego przejazdu rowerem przez kładkę, w którym udział brali chętni. Nutkę rywalizacji natomiast zapewnił Drużynowy Turniej Miast Partnerskich. W zmaganiach wzięły udział drużyny z Wolgast, Dargun oraz Urzędu Miejskiego w Karlinie pod przewodnictwem pana burmistrza Piotr Woś – Burmistrz Karlina. W tegorocznej potyczce zwycięstwo odniosła drużyna z Urzędu Miejskiego, przewagą zaledwie jednego punktu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wolgast, natomiast miejsce trzecie przypadło ekipie z Dargun. Za udział w konkursach przyznane zostały atrakcyjne nagrody.
Około godziny 21:00 parkiet zapełnił się dzięki występowi zespołu Wolter. Zabawa pod gwiazdami z DJ przerwana została, ale tylko na moment, aby przenieść uwagę na tradycyjne widowisko obrzędowe, czyli puszczanie wianków nad rzeką Radwią. Niebo, a także most na przystani kajakowej w Karlinie rozświetliły dziesiątki sztucznych ogni. Zabawa taneczna pod gołym niebem trwała do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak niepowtarzalnego wydarzenia, a także partnerom oraz sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie widowiskowej imprezy.
Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.