Seniorzy pełni energii

Grupa 90 seniorów z gminy Karlino oraz niemieckich gmin Wolgast i Dargun uczestniczyło w kilkudniowym projekcie „Ponadgraniczna jesień seniorów”. Doroczne spotkanie dojrzałych nastolatków obfitowało w wydarzenia i wywoływało sporo emocji.

Seniorzy wzięli udział w warsztatach artystycznych, kreatywnych, tanecznych i literackich. Powstały piękne jesienne obrazy, lasy w słoikach oraz pierwsze wersje przyszłych opowiadań lub powieści. Warsztaty uczestnikom  umiliły występy orkiestry dętej oraz pokazy taneczne dzieci z karlińskiego przedszkola i sekcji tanecznych KOK.   Wszyscy z zajęć wychodzili tanecznym krokiem i z uśmiechem na twarzy. Uczestnicy zamienili się także w kucharzy i wspólnie przygotowali przekąski, sałatki, włoskie chleby, ciasta drożdżowe oraz ekologiczne i nietuczące słodycze. Wszyscy świetnie bawili się podczas finałowego wernisażu gdy mogli pochwalić się tanecznymi układami i swoimi pracami.

Projekt finansowany był z Funduszu małych projektów UE w ramach Programu Współpracy Interreg 5A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregonie Pomerania.