Wakacyjny sierpień w KOK

Drugi miesiąc wakacji w Karlińskim Ośrodku Kultury rozpoczęliśmy spektaklem dla dzieci przygotowanym przez Teatr Rozmaitości „Gwitajcie” pt. „Pchła szachrajka” a w ramach muzycznych piątków gruzińskie rytmy przedstawił nam Giga Mikadze z gościnnym udziałem Marka Kopczyńskiego.
Drugi tydzień sierpnia upłynął pod hasłem kreatywnych warsztatów dla dzieci. Podczas plastycznych zabaw mali uczestnicy „przeżyli” przygodę z rolką papierową i latarką, malowali wielkoformatowe opowieści, wykonali wspaniałe latawce i kolorowe motyle oraz figurki z masy plastycznej. Tygodniowe zajęcia zakończył piknik i wspólne rysowanie wielkiego loga KOK. Po każdych zajęciach dzieci chętnie odpoczywały w kinie na leżakach.
W piątek muzyczny na skwerze przed Biblioteką wystąpił wspaniały duet akordeonowy ACC DUO.
!7 sierpnia w sali widowiskowej KOK-u przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko” zaprezentowali dzieciom aktorzy Małych Form Teatralnych a 19 sierpnia na scenie zaprezentował się zespół młodych zdolnych artystów z Koszalina – KADAMAFIA. Była to naprawdę uczta muzyczna.
Atrakcje wakacyjne zakończyliśmy seansami w kinie sferycznym oraz przygotowanym przez Muzeum Ziemi Karlińskiej dwudniowym plenerem malarskim pod pn. „Malujemy Karlińskie Zabytki” w ramach projektu LABORATORIUM DZIEDZICTWA II dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa..
Na zakończenie wakacji w piątkowe popołudnie na skwerze przy bibliotece wystąpili Agata Kondziołka-Rydzak i Maciek Rydzak.