Obchody 3 Maja 2024 w Karlinie

3 maja 2024r. w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Karlinie w intencji ojczyzny odbyła się msza św. z udziałem władz samorządowych oraz pocztów sztandarowych. W tym dniu obchodzona była 233. rocznica uchwalenia Polskiej Konstytucji.

Po mszy świętej na placu kościelnym przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod krzyżem misyjnym, a następnie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Karlińskiego Ośrodka Kultury wszyscy obecni przeszli w korowodzie do parku przy ul. Waryńskiego, gdzie odbył się koncert kwartetu smyczkowego „Wieniawski”.

Podczas rodzinnego pikniku dla dzieci przygotowane były dmuchany zamek wraz z zabawami prowadzonymi przez panią animatorkę. Można było poczęstować się gorącą kawą lub herbatą oraz upieczoną kiełbaską, które przyrządzili pracownicy Spółdzielni Socjalnej Feniks w Karlinie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym podczas karlińskich obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a w szczególności żołnierzom 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego za asystę honorową podczas uroczystości.