Pożegnanie lata w Karlinie

31 sierpnia na przystani kajakowej „Wodnik” w Karlinie przygotowano szereg atrakcji. Odbyły się biegi dla dzieci a w południe ruszył I Półmaraton Karlina oraz bieg na 5 km. Głównym punktem zabawy był turniej zakładów naszej gminy, przed którym zgromadzona publiczność mogła posłuchać czwórki utalentowanych młodych muzyków z Koszalina – zespołu JALEE.
Do turnieju stanęło siedem drużyn: Urząd Miasta, Wydział Oświaty, Kospel, Scanrad, Homanit, Homatech i Homatrans. Na zawodników czekało dziesięć konkurencji, które wymagały sprytu, siły oraz umiejętności współpracy zespołowej. Ostatnia była przeznaczona dla kapitanów drużyn – wbijanie gwoździa w pień drzewa. Po podsumowaniu punktów na podium znalazły się: I miejsce zajęła drużyna Kospel, II miejsce należało do Homatech, III Homatrans.
IV miejsce zdobyła drużyna Scanrad, V miejsce należało do Urzędu Miasta, VI Zakład Oświaty a VII zajął Homanit.

Podczas imprezy także dla dzieci przygotowano szereg atrakcji. Specjalna strefa dmuchanych zamków, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i ekowarsztaty. Klub Bokserski Karlino po zaprezentowaniu swoich umiejętności zorganizował konkurs w robieniu pompek dla dzieci.

Po zakończeniu turnieju drużyn scenę opanował DJ, który poprowadził zabawę taneczną do późnych godzin nocnych. A zwieńczeniem zabawy był pokaz sztucznych ogni oraz piękny wodospad fajerwerków na moście kolejowym.

Serdecznie dziękujemy sponsorom!