Sierpień 2020 w KOK

Drugi miesiąc wakacji w Karlińskim Ośrodku Kultury zaczęliśmy trzydniowymi warsztatami filmowo-plastycznymi dla dzieci pn. „Bajki, które warto znać”. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy (młodszą i starszą) oglądały bajki m.in. „Reksio”, „Krecik”, „Smurfy”, „Bolek i Lolek” , „Myszka Miki” i „Pies Pluto”. Po seansach mali artyści dzielnie próbowali otworzyć kadry filmowe ponadczasowych bajek. Wszyscy pracowicie rysowali, malowali, wydzierali i lepili postacie z obejrzanych filmów. Prace wyszły wspaniale. Również dzieci w świetlicach wiejskich m. in. w Karścinie, Koziej Górze, Domacynie, chętnie uczestniczyły w specjalnie dla nich zorganizowanych w sierpniu warsztatach plastycznych. 18 sierpnia w KOK zagościł Teatr Małych Form WIDOWISKO z Krakowa ze sztuką „Sekrety Morza”. Była to opowieść o życiu dziewczynki Laurki, która mieszka wraz ze swoim dziadkiem nad morzem i bardzo tęskni za babcią, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Mali widzowie wspólnie z aktorami uczestniczyli w świetnej zabawie.
W wakacyjnych atrakcjach znalazło się też coś dla naszych seniorów. Zorganizowaliśmy wieczorne kino oskarowe. W sali widowiskowej zaprezentowano kilka filmów krótkometrażowych nominowanych do Oskara. Po seansie każdego z nich można było o nich podyskutować. Pięcioro Seniorów na pierwszym spotkaniu filmowym, to dobry początek! We wrześniu zapraszamy na drugie spotkanie – liczymy na zainteresowanie!
Wszystkie zajęcia poprowadziła nasza niezastąpiona Pani Grażyna – oczywiście z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych obecnie obowiązujących.