Spotkanie Wigilijne w Karlinie

18 grudnia 2016r. mieszkańcy Gminy Karlino spotkali się na wspólnej Wigilii, która po raz pierwszy odbyła się na placu przy ul. Konopnickiej i przybrała charakter świątecznego kiermaszu. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele, po której harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Po mszy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej mieszkańcy udali się na ul. Konopnicką. Mieszkańcy, jak co roku, nie zawiedli i tłumie przybyli, aby kultywować polskie tradycje bożonarodzeniowe. Plac wypełnił się miłą, świąteczną atmosferą. Nie zabrakło serdecznych życzeń, wspólnego śpiewania kolęd oraz łamania się opłatkiem.
Miłą niespodzianką, szczególnie dla najmłodszych była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem przy choince.
Podczas kiermaszu chętni mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby. Rozstrzygnięto też konkurs na najładniejsze stoisko świąteczne przygotowane przez opiekunów świetlic wiejskich. I miejsce zajęła świetlica z Gościnka i Zwartowa.
Serdeczne podziękowania dla: wszystkich świetlicowych, sołtysowi z Karlinka za Mikołaja oraz wszystkim,wszystkim którzy pomogli w organizacji imprezy.