To już 25 lat!

10 listopada w holu Karlińskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszowej wystawy fotograficznej z okazji 25-lecia konkursów organizowanych przez KOK. W 1993 roku odbyła się pierwsza edycja konkursu pn. „Cztery pory roku”, którego pomysłodawcą był Pan Jarosław Rosowski, ówczesny instruktor kółka fotograficznego. Przez kolejnych 14 lat odbywały się konkursy i wystawy pokonkursowe pod tym właśnie tytułem. W 2007 roku organizatorzy dla urozmaicenia tematyki nadsyłanych prac zmienili nazwę na „Takie jest życie, taki jest świat”, która to nazwa obowiązuje do dziś.
Na wystawie zgromadzono większość nagrodzonych zdjęć w tym okresie. Podczas jubileuszowej uroczystości organizatorzy uhonorowali okolicznościowymi upominkami dziesięciu autorów, których prace najczęściej trafiały na wystawę pokonkursową. Na wystawie znalazło się także miejsce na kącik wspomnieniowy z materiałami archiwalnymi. Po obejrzeniu wystawy zaproszeni goście zostali poczęstowani tortem przygotowanym na tę okazję.
Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom zdjęć, którzy nadsyłali i nadsyłają do nas swoje prace w ciągu tego ćwierćwiecza. To dzięki WAM mogliśmy i nadal możemy organizować nasze konkursy.
Życzymy organizatorom imprezy i koneserom fotografii kolejnych 25 lat równie udanych edycji.
Wystawa będzie dostępna do 20 grudnia.