Wystawa fotograficzna „WZDŁUŻ PARSĘTY”

7 kwietnia w holu KOK obyło się otwarcie wystawy fotograficznej prac czterech autorów pod wspólnym tytułem „Wzdłuż Parsęty”. Tematem zdjęć jest piękno przyrody oraz krajobrazów tej malowniczej pomorskiej rzeki.

AUTORZY PRAC

Grzegorz Podbiał

Instruktor fotografii krajoznawczej PTTK, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK, wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgu Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych, wiceprezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek PTTK od roku 1952. Od roku 1967 mieszka w Kołobrzegu. Fotografią zajmuje się od roku 1963, preferując tematykę krajoznawczą. Tematami jego zdjęć są zarówno zabytki architektury, krajobraz, jak również przyroda Pomorza Środkowego i Zachodniego. W swoim dorobku fotograficznym ma wiele wystaw indywidualnych i uczestnictwo w wystawach zbiorowych. Wielokrotnie był laureatem ogólnopolskich konkursów fotografii.

Kazimierz Ratajczyk

W Kołobrzegu mieszka od 1949 roku. W latach 70. związał się z regionalną prasą. Najpierw był korespondentem Ilustrowanego Kuriera Polskiego”, fotoreporterem Krajowej Agencji Wydawniczej (Oddział Szczecin) później z „Głosem Pomorza”, a następnie z „Głosem Koszalińskim”.
K. Ratajczyk od 1980 roku jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Klubu Publicystów Morskich SDP. W 2002 roku założył własną firmę: Wydawnictwo REDA K. Ratajczyk.
W swoim archiwum posiada ok. 2 mln zdjęć. Ulubionymi tematami są: przyroda, morze, praca marynarzy i rybaków na morzu, oraz fotografia krajoznawcza. Swoje zdjęcia wystawiał na licznych wystawach zarówno indywidualnych jak i zbiorowych w kraju, w Niemczech, na Ukrainie. Za swoje zdjęcia otrzymał kilkadziesiąt nagród na konkursach fotograficznych. Działa aktywnie w Polskim Towarzystwie Turystyczno – Krajoznawczym, w Związku Polskich Fotografów Przyrody, jest członkiem Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Jarosław Rosowski

Mieszkaniec Karlina. Z fotografią związany od 1985 roku. W latach 90. działał jako instruktor Koła Fotograficznego przy Karlińskim Ośrodku Kultury. Inicjator ogólnopolskiej wystawy fotograficznej Cztery Pory Roku organizowanej przez KOK. Dzisiaj pod nazwą „Takie jest życie, taki jest świat”. Nagrodzony wieloma nagrodami za osiągnięcia fotograficzne między innymi: srebrny medal w 1990, wyróżnienie 1991 i 1995 w Nowym Targu, w 1991 roku brązowy medal w Zamościu, w 1995 roku I nagroda w Koszalinie. Udział w Salonach FIAP w Barcelonie 1992/1996.

 

Bogusław Siwko

Członek Związku Plastyków Artystów RP, Fotoklubu RP i Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Podczas VI Gali Kultury w 2014 r. otrzymał nagrodę prezydenta Koszalina z okazji 40- lecia pracy twórczej. Zajmuje się fotografią artystyczną i grafiką. Z wykształcenia lekarz weterynarii. Organizował wiele plenerów fotograficznych. Jest redaktorem naczelnym i członkiem kolegium Bałtyckiego Magazynu Fotograficznego. Wieloletni juror konkursów fotograficznych. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz plenerach fotograficznych.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która jest wyeksponowana w holu KOK do połowy maja 2017r.

Galeria z otwarcia wystawy: